O MNIE

Jestem lekarzem, w 2000 roku ukończyłam Akademię Medyczną w Łodzi. Po odbyciu stażu podyplomowego rozpoczęłam studia doktoranckie oraz specjalizację w Zakładzie Genetyki Medycznej. W 2004 roku uzyskałam tytuł doktora nauk medycznych, a w 2008 zostałam specjalistą genetyki klinicznej. Od 2004 roku pracuję w Poradni Genetycznej GENOS w Łodzi.

Kilka lat temu po raz pierwszy miałam możliwość spotkania terapeutów Tradycyjnej Medycyny Chińskiej (TCM). Jako lekarzowi medycyny zachodniej trudno mi było na początku przyjąć prezentowaną przez nich wiedzę. Szybko jednak przekonałam się, że medycyna chińska jest niezwykle spójnym, logicznym systemem, który pozwala na precyzyjną diagnozę i leczenie. I co niezwykle ważne – traktuje pacjenta całościowo, widzi nie tylko odrębne narządy, lecz ich wzajemne relacje, jak również wpływ emocji i środowiska zewnętrznego na człowieka.

Najpierw przekonałam się o skuteczności akupunktury jako pacjentka, następnie sama rozpoczęłam studia w Akademii Akupunktury Compleo. Ukończyłam Kurs Podstawowy Tradycyjnej Medycyny Chińskiej oraz kilkanaście kursów dodatkowych. Miałam niezwykłe szczęście poznać nauczycieli, którzy z pasją i humorem dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Uważam, że warto korzystać z medycyny chińskiej, nie negując przy tym osiągnięć medycyny zachodniej. Każda z nich ma swoje silne i słabe strony. Siłą medycyny zachodniej jest na pewno chirurgia, intensywna terapia, czy leczenie ciężkich infekcji bakteryjnych – słabością leczenie i profilaktyka chorób przewlekłych. W tym zakresie wiele może pomóc właśnie medycyna chińska, w której profilaktyka chorób jest najważniejsza a umiejętnie poprowadzona terapia pomaga w przypadku wielu chorób przewlekłych.

Obecnie łączę pracę w poradni genetycznej z pracą w moim gabinecie akupunktury w Łodzi. Od 2014 współpracuję jako akupunkturzystka z Kliniką Leczenia Niepłodności Novum w Warszawie.

Odbyte szkolenia z zakresu Tradycyjnej Medycyny Chińskiej:

 

 1. KURS PODSTAWOWY TRADYCYJNEJ MEDYCYNY CHIŃSKIEJ (Akademia Akupunktury Compleo)

 2. Yair Maimon – ONE MINUTE DIAGNOSIS (Akademia Akupunktury Compleo)

 3. Yair Maimon – SEVEN EMOTIONS (Akademia Akupunktury Compleo)

 4. Jason Robertson – DIAGNOSTYKA PALPACYJNA MERIDIANÓW (Trójmiejski Ośrodek Medycyny Orientalnej)

 5. Rani Ayal – BAMAI – MERIDIANY CUDOWNE (Akademia Akupunktury Compleo)

 6. Yair Maimon i Bartosz Chmielnicki – PUNKTY JING – LECZENIE BÓLU I TRANSFORMACJA EMOCJI (Akademia Akupunktury Compleo)

 7. Rani Ayal – THE DIAGNOSIS AND TREATMENT OF CHILDREN IN CLASSICAL CHINESE MEDICINE (Akademia Akupunktury Compleo)

 8. Sun Peilin – OTYŁOŚĆ I KONTROLA WAGI (Instytut Medycyny Chińskiej i Profilaktyki Zdrowia w Krakowie)

 9. Radha Thambirajah – GINEKOLOGIA I POŁOŻNICTWO – DIAGNOSTYKA RÓŻNICOWA I LECZENIE AKUPUNKTURĄ (Instytut Medycyny Chińskiej i Profilaktyki Zdrowia w Krakowie)

 10. Hamid Montakab – JINGBIE – KANAŁY DYWERGENTNE oraz ZASTOJE LOKALNE – LECZENIE BÓLU (Akademia Akupunktury Compleo)

 11. Caitlin Donovan – AKUPUNKTURA ORTOPEDYCZNA

 12. Sun Peilin – ALERGIE I NIETOLERANCJE POKARMOWE WG. MEDYCYNY CHIŃSKIEJ (Instytut Medycyny Chińskiej i Profilaktyki Zdrowia w Krakowie)

 13. Sun Peilin – LECZENIE ZABURZEŃ ALERGICZNYCH WG. MEDYCYNY CHIŃSKIEJ (Instytut Medycyny Chińskiej i Profilaktyki Zdrowia w Krakowie)

 14. Jani White – MĘSKIE ZDROWIE, PŁODNOŚĆ, ZABURZENIA SEKSUALNE I CHOROBY UKŁADU MOCZOWO-PŁCIOWEGO U MĘŻCZYZN (Instytut Medycyny Chińskiej i Profilaktyki Zdrowia w Krakowie)

 15. Caitlin Donovan – AKUPUNKTURA UCHA I CZASZKI

 16. Rani Ayal – DIAGNOZA WEDŁUG PIĘCIU ELEMENTÓW (Akademia Akupunktury Compleo)

w planach kolejne 🙂